Gatime tradicionale te shqiperise se mesme

B Piceri xhomlliku ndodhet ne xhamllik. B Pizza kinosudio hallall ndodhet ne rrugen aleksander moisiu prane kopshit B Fast food piceri kreperi jona ndodhet ne qytet studenti,tirane. B Freskine dhe cmimet me te lira se kudo i gjeni vetem ne dyqanin tone. B Piceri gloria ndodhet shume prane pazarit te ri dhe ofron nje kuzhine tradicionale italiane te nderthurur me ate shqiptare me nje sherbim perfekt. B Me pikat e saj ne tirane dhe durres, me nje staf profesional dhe produkte cilesore, ju ofron nje sherbim te perkryer te picave, sanduicave, krepave te embla dhe te kripura, etj.

B Take out landi ndodhet ne rrugen e elbasanit dhe ofron sufllaqe,sandwich,doner etj te mrekullueshem me nje cilesi teper te mire dhe sherbim mjaft te mire me cmime teper te arsyeshme.

gatime tradicionale te shqiperise se mesme

B Pizza time eshte nje piceri qe ndodhet ne qender te tiranes. Gatimet tradicionale te shqiperise se mesme per evente ne ndryshme si dhe per ju qe kerkoni momente te kendshme mund te gjeni gjithashtu vjersha per vitin e ri gatime tradicionale tiranase lokalet me te bukura ne tirane restorante ne tirane per ditelindje lokal me muzik live fast food 24 ore tirane sherbim taxi gatimet tradicionale te shqiperise se mesme wikipedia gatimet tradicionale te veriut pishina dimerore ne tirane gatime tradicionale te shqiperise te jugut.

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online.

Opsione Publiko Njoftim 7 lexues 0 njoftime ne pritje. Explore Albania holidays and discover the best time and places to visit. A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni!

Publiko Njoftim.Ta ruaj informacionin? Forumi Kultura Kuzhina shqiptare dhe e huaj Gatime te jugut. Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej Tema: Gatime te jugut. Gatime te jugut. Ne kete teme po shkruaj disa receta ku mund te gatuani ushqime nga jugu i Shqiperise.

Pesh me arra e hudhra. Peshku i pastruar dhe i lare pritet ne copa racioni, lyhet me miell dhe skuqet. Ne lyren e mbetur skuqet miell sa te zverdhet, shuhet me uthull, leng peshku ose uje, shtohen hudhra, arra te shtypura ne havan, kripe, piper, gjethe dafine dhe zihet pak sa te behet nje salce me trashesi mesatare.

Per persona duhen: Peshka racione, vaj per skuqje filxhane kafeje, miell 3 luge, uthull nje filxhan kafeje, hudhra thejpinj, arra te qerruara nje dore, kripe, piper, dhe 1 gjethe dafine. Pace me veze keoket e bagetive te trasha pastrohen, cahen, lahen me uje te ftohte te rrjedhshem dhe zihen sa te ndahet mishi nga kocka.

Gjate zjerrjes hidhet kripe, piper gjethe dafine qe mishi te marre shije. Pasi te kene zjerre mishi pastrohet nga kockat, pritet ne kubike te vegjel dhe hidht ne tenxhere, ku perzihet me hudhra, spec te kuq e uthull, pastaj rregullohet shija me kripe, hidhet leng nga i kokave, deri sa te jene mbuluar copat e mishit, peberja perzihet dhe hidhet ne tave. Ne nje ene te vogel rrihen vezet me niseshte dhe pak leng nga i kokave, i hidhet taves, qe sperkatet me lyre dhe piqet ne furre.

Veshje Popullore Shqiptare

Estella, nuk di c'te bej, te te shaj apo lavderoj. Te te shaj qe me hape oreksin e po me ben te jargavitem apo te te lavderoj qe me hape oreksin lol e do me besh te ha peshk me arra e hudhra kete weekend. Edhe receta te tjera do te vijne me pas kuqalashe do i bej gjithe forumistat ti kerkojne mamave apo grave apo te dashurave te gatuajne ose do te hyjne vete ne magje.

Degjoni - une jam amator ne gatim por recatat shqiptare me kane acaruar nervat perhere. Me fal Estela per menyren se si po flas.

Si te gatuajme Fërgesë Tirane – Receta gatimi per

Te faleminderit Ps; Here tjeter kur te kem kohe do te shkruaj disa receta, per vegjetarianet,shume praktike nga guzhina franceze Nuk e di n. Shumica e peshqve gatuhem me gjithe koke. Sa per prerjen, varet nga madhesia e peshkut.

Pastaj kur peshku qerohet i cahet barku per tja nxjerre te gjitha te brendshme qe keshtu peshku domsodo qe pritet horizontalisht. Uh harrova, temperatura normale e pjekje eshte grade, por sigurisht qe ne shqiperi varet nga tensioni. Peshku dhe mishi sa me ngadale te piqet ne furre aq me i dergjur dhe i shijshem behet. Per sa i perket skuqjes temperatura duhet te jete grade qe peshku te piqet shpejt dhe te mos marri shume vaj.

Patatet e skuqura dhe ato duhet te skuqen ne nje temperature grade per arsye qe ato te mos pijne shume yndyre. Duhet patur parasysh fuqia e cdo mjeti qe perdorni per skuqje sepse ka raste qe mund te skuqet vetem lekura dhe brenda te mos jene skuqur plotesisht.

Duhet te keni parasysh se Pula dhe Mishi i derrit duhet te jene te skuqura mire per arsye se mund tju japin helmin dhe tju bejne keq per stomakun.

Mishi qe eshte i pjekur shume, nuk ju ben mire per zemrn. Keto ishin thjesht disa keshilla, qe ti keni parasysh jo vetem kur ju gatuani por edhe kur hani. O Estella shum nikoqire u dukerke ti!! Kushedi sa mir gatuan.Pjese kryesore e kesaj veshje eshte kemisha e gjate, me menge te gjata, te gjera ose te ngushta. Ne mes ajo shtrengohej nga nje brez leshi me ngjyra te ndryshme dhe shoqerohej ne pjesen e perparme nga nje perparse e leshte ose e pambukte me madhesi e zbukurime qe ndryshonin nga njera krahine ne tjetren.

Ne stinen e veres, ne pjesen e siperme gruaja e veshur me kete kemishe mbante nje jelek, kurse ne dimer siper tij shtohej edhe nje mintan me menge te gjata si dhe nje xhoke prej shajaku. Gjatesia, ngjyra dhe zbukurimi i xhokes ndryshonte veeanerisht nga pozita gjeografike apo zhvillimi i krahinave ku mbahej kjo veshje, duke krijuar keshtu vecori te shumta lokale. Ky variant ishte i perhapur ne disa fshatra te rrethit te Pukes, ne Malesine e Gjakoves rrethi Tropojene disa fshatra te rrethit te Hasit, si dhe ne disa fshatra te Rrafshit te Dukagjinit Kosove.

Futat kishin forme katerkendeshi, gjithashtu edhe ne keto krahina ajo qe vihej perpara ishte me e madhe se e pasmja. Si ne variantin e dyte edhe ne te tretin, ato prej leshi pelqeheshin ne ngjyra te erreta te zeze, kafe ose vishnje.

Pjese kryesore ne kete tip veshje eshte nje lloj fundi i gjere, me pala te vogla. Nen te vishej nje kemishe e ngushte, kurse ne pjesen e siperme vishej jeleku dhe nje si fanelle me menge te ngushta. Ne fshatrat e krahines se Zadrimes mbahej nje variant mbeshtjellese palat e se ciles vendoseshin vetem ne pjesen e pasme te trupit. Zakonisht ajo kishte ngjyre te zeze. Ne disa fshatra te Pukes dhe te Malesise se Gjakoves, mbeshjellsa, e cila zakonisht kishte ngjyre vishnje ose te gjelber dhe me rralle ngjyre vjollce, kishte nje pamje mjaft elegante dhe shoqerohej me corape te leshta te zbukuruar me disa motive disa ngjyreshe.

Ndersa varianti i mbajtur ne disa fshatra te krahines se Lumes Kukes dhe ai i mbajtur ne Shishtavec Kukes shoqerohej me mbathje te gjata, kembezat e te cilave beheshin te gjera dhe prej leshi me ngjyra te ndryshme.

Emertimi i ketij tipi percaktohet nga nje lloj pantallonash shume te gjera dhe me ngjyre te zeze. Ne pjesen e siperme te trupit grate e veshura me brekesha vishnin kemishe te shkurter, jelek ose mitan. Ne kembe mbathnin corape leshi me shume ngjyra.

Gjithnje mbi brekesha ne pjesen e perparme vishej edhe nje perparese prej leshi e zbukuruar me kuadrate disa ngjyreshe. Ndersa ne koke mbanin shamia shume ngjyreshe te lidhura nen gushe, pa i palosur ne forme trekendeshi. Ne fakt kjo veshje eshte futur ne perdorim nga fillimi i shek. Edhe kjo veshje burrash kete emertim e merr nga nje lloj fundi i bardhe, i bere me pelhure pambuku dhe me shume rrudha. Nen kete fund mbatheshin te mbathura te gjata, mbi te cilat nga nyje e kembes e deri tek gjuri visheshin kallei prej shajaku.

Ne disa raste keto zgjateshin deri ne rreze te kofsheve, prandaj dhe quhen kofshare. Ne pjesen e siperme vishej nje kemishe e shkurte me menge te gjera, jeleku dhe mengorja ne menyre te varura pas. Ne bel vinin nje brez te gjere leshi, mbi te dhe nje tjeter prej lekure te zbukuruar mbi te cilin futeshin e vareshin armet e brezit.

Ne stinen e ftohte pjese e kesaj veshje ishte edhe flokata e leshit.

Fërgesa,ushqim tipik i Shqipërisë së Mesme

Ndonse ne koke vihej nje feste e bardhe me nje thumb ne mes. Deri ne fillim te shek.Njihet edhe me emrat: dyzen, karadyzen, ne disa raste e quajne edhe me emrin e tamrres ose tamburase. Ka tri pjese: kupa, kapaku dhe bishti, madhesite dhe trajtat ndryshojne sipas krahinave. Bishti eshte i ndare ne 11 deri 13 perde. Zakonisht akordohet ne kuart, perdoret gjithashtu edhe ne sekonde, lart dhe poshte, kuinte, unison dhe septim.

Penda zakonisht nxirret nga lekura e trungut te qeshise. Loja perqendrohet ne telin e pare, teli i dyte perdoret si mbeshtjetje ritmike harmonike ne trajten e isos. Ka edhe raste qe teli i dyte i ciftelise perdoret per kalimet e veshtira melodike, kryesisht nga instrumentist virtuoze. Ne repertorin e ciftelise perfshihen kenget lirike, shoqerohen dhe vallet. Me te luhen gjithashtu pjese instrumentale solistike, te krijuara posacerisht per kete vegel, si dhe pjese te krijuara per vegla te tjera fyelli, bishnica, zumarja.

Ciftelia kombinohet bukur me vegla popullore te gjinive te ndryshme si gjethi, zumaraja, bishnica, bilbili, sharkia etj. Ciftelia eshte perdorur tradicionalisht kryesisht ne Kosove, krahinat e Veriut, Veri-Lindjes, por zbret deri ne krahinat e Shqiperise se Mesme dhe pjeserisht ne disa krahina te Jug-Lindjes se Shqiperise.

Ka kasen te punuar nga nje cope e vetme druri dhe bishtin e gjate me 14 perde. Perdoren edhe tipa te tjere sharkie, deri me 12 tela dhe 22 perde. Tingujt e sharkise jane te thelle dhe kumbues. Me sharkine shoqerohen ne menyre heterofonike nje pjese e mire e kengeve lirike dhe epike, te kenduara nga burrat, si dhe valle te ndryshme popullore.

Shquhet si nje nder veglat me komplekse, perdoret e vetme ose ne formacionet orkestrale si vegel kryesore. Loja perqendrohet kryesisht mbi telin e pare, dy te tjeret mbajne iso. Ne hyrjet dhe fundet e frazave perfshihet edhe teli i trete, duke i dhene tonin nenbazal.

Kjo krijon nje nga efektet kadenciale me karakteristike te kesaj vegle. Sharkia bashkohet me vegla te tjera zakonisht me cifteline, fyellin, dajren dhe qemanen violine. Sharkia 12 teleshe eshte perdorur ne formacione instrumentale me te gjera si vegel udheheqese. Sharkia eshte e perhapur ne Tropoje, Kukes, Diber, ndersa treva kryesore e saj eshte Gjakova me rrethet. Eshte nje zhvillim i metejshem i fyellit te zakonshem me sqep dhe tingujt i nxjerr njesoj si ai duke i fryre, quhet ndryshe edhe fyell i dyfishte.

Shkon nga 25 cm deri ne 55 cm. Eshte vegel polifonike: tyta e dores se djathte ka 4 vrima siper dhe prapa 1, ndersa tyta tjeter ka vetem 3 vrima paralele me te tytes tjeter. E para perdoret per te luajtur melodine, ndersa tjetra kontramelodine. Repertori i cyles dyjare eshte i kufizuar, me tematika te thjeshta e te shkurtra kengesh e vallesh te njohura, si dhe me tematika te mara nga vajtimet e grave. Zbulimet arkeologjike ne territorin e Ilirise se Jugut japin te dhena per ekzistencen e saj qe ne shekullin e V-VI para eres sone Lahuta Eshte nje vegel popullore me hark dhe me nje korde te perbere prej qimeve te kalit.

Trupi i lahutes behet nga nje cope e vetme druri panje, arre, etj. Kasa ka trajt gjysem sferike dhe mbulohet me lekure te rregjur e cila mberthehet ne anet e saj me kunja druri. Harku i lahutes behet zakonisht nga druri i thanes, qimet lyhen me rreshire pishe. Lahuta shpesh here eshte e zbukuruar me simbole kultesh te lashta si koka e dhise, gjarpri, ose figura historike etj.Ta ruaj informacionin?

Forumi Kultura Kuzhina shqiptare dhe e huaj Gatime te Shqiperise se mesme. Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2. Tema: Gatime te Shqiperise se mesme. Gatime te Shqiperise se mesme. Ketu d te gjeni gatime nga shqiperia e mesme. Tave Lemi Mishi i prere ne racione zihet derisa te mbetet me pak leng. Pastaj me gjalpe kaurdiset qepa e grire holle, hidhet edhe mishi, kaurdiset me qepen, duke shtuar spec te kuq dhe vihet ne tave. Ne vecanti rrihen vezet me kos, lengu i mishit, niseshtea, kripa perzihen dhe u hidhen siper thelave.

Sperkatet me gjalpe dhe piqet ne furre. Hajt ju befte mire.

gatime tradicionale te shqiperise se mesme

Qebap me veze te brendshmet e bagetive pa plendesin pervelohen dhe priten ne kubike mesatare. Kaurdiset ne fillim qepa me lyre, hidhen te brendshmet, shtohen kripe dhe piper i zi, spec djeges ose piper te kuq, pak uje dhe lihen te zjejne. Ne nje ene tjeter rrihen vezet me pak mjell, perzihen dhe hidhen tek melqite, dhe me pas i lejojme qe te zjejne per minuta Varet nga tensioni.

Me pas ato serviren. Kjo eshte si pune para ushqimi, eshte per te hapur oreksin. Per kete duhen. Melqi te grira 2 duar, qepe 2 kokrra mesatarekripe, lyre 2 luge gjelle, piper, nje maje luge spec djeges, veze 2 kokrra, dhe mjell nje luge gjelle.

Lek Zogu me se fundi ka nje strehe. Ruaj Lidhjet Ruaj Lidhjet Digg del. Projekti Albasoul Albasoul. Krijoni Kontakt.B Piceri xhomlliku ndodhet ne xhamllik. B Pizza kinosudio hallall ndodhet ne rrugen aleksander moisiu prane kopshit B Fast food piceri kreperi jona ndodhet ne qytet studenti,tirane. B Freskine dhe cmimet me te lira se kudo i gjeni vetem ne dyqanin tone. B Piceri gloria ndodhet shume prane pazarit te ri dhe ofron nje kuzhine tradicionale italiane te nderthurur me ate shqiptare me nje sherbim perfekt.

B Me pikat e saj ne tirane dhe durres, me nje staf profesional dhe produkte cilesore, ju ofron nje sherbim te perkryer te picave, sanduicave, krepave te embla dhe te kripura, etj. B Take out landi ndodhet ne rrugen e elbasanit dhe ofron sufllaqe,sandwich,doner etj te mrekullueshem me nje cilesi teper te mire dhe sherbim mjaft te mire me cmime teper te arsyeshme. B Pizza time eshte nje piceri qe ndodhet ne qender te tiranes.

Embelsira berati per evente ne ndryshme si dhe per ju qe kerkoni momente te kendshme mund te gjeni gjithashtu vjersha per vitin e ri gatime tradicionale tiranase lokalet me te bukura ne tirane restorante ne tirane per ditelindje lokal me muzik live fast food 24 ore tirane sherbim taxi gatimet tradicionale te shqiperise se mesme wikipedia gatimet tradicionale te veriut pishina dimerore ne tirane gatime tradicionale te shqiperise te jugut.

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 7 lexues 0 njoftime ne pritje. Explore Albania holidays and discover the best time and places to visit. A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni!

Publiko Njoftim.B Piceri xhomlliku ndodhet ne xhamllik. B Pizza kinosudio hallall ndodhet ne rrugen aleksander moisiu prane kopshit B Fast food piceri kreperi jona ndodhet ne qytet studenti,tirane. B Freskine dhe cmimet me te lira se kudo i gjeni vetem ne dyqanin tone. B Piceri gloria ndodhet shume prane pazarit te ri dhe ofron nje kuzhine tradicionale italiane te nderthurur me ate shqiptare me nje sherbim perfekt.

B Me pikat e saj ne tirane dhe durres, me nje staf profesional dhe produkte cilesore, ju ofron nje sherbim te perkryer te picave, sanduicave, krepave te embla dhe te kripura, etj. B Take out landi ndodhet ne rrugen e elbasanit dhe ofron sufllaqe,sandwich,doner etj te mrekullueshem me nje cilesi teper te mire dhe sherbim mjaft te mire me cmime teper te arsyeshme. B Pizza time eshte nje piceri qe ndodhet ne qender te tiranes.

Gatimet tradicionale te shqiperise se mesme wikipedia per evente ne ndryshme si dhe per ju qe kerkoni momente te kendshme mund te gjeni gjithashtu vjersha per vitin e ri gatime tradicionale tiranase lokalet me te bukura ne tirane restorante ne tirane per ditelindje lokal me muzik live fast food 24 ore tirane sherbim taxi gatimet tradicionale te shqiperise se mesme wikipedia gatimet tradicionale te veriut pishina dimerore ne tirane gatime tradicionale te shqiperise te jugut.

gatime tradicionale te shqiperise se mesme

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 7 lexues 0 njoftime ne pritje. Explore Albania holidays and discover the best time and places to visit.

Sekreti i PETULLAVE Qe Fryhen Pambuk te Buta

A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.


0 thoughts on “Gatime tradicionale te shqiperise se mesme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>